--
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש בניהול ד"ר גיא אור
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש
בניהול ד"ר גיא אור
לעזרה חייגו 03-6206417
גישת טיפול הפועלת במרחב הרגשי והחווייתי, המתאימה במצבים בהם יש תחושה פנימית של חוסר סיפוק, חוסר מוצא, חוסר מובנות, חוסר ביטחון או קושי למצוא את הדרך המתאימה לממש את הפוטנציאל האישי. גישה זו מתאימה גם במצבים של קושי ביצירת קשר, תחושת בדידות או קשיים ביחסים בין אישיים, וכן במגוון מצבים אחרים בהם יש רצון או צורך בשינוי באופן בו אנחנו חווים את עצמנו ואת העולם, ובאופן בו אנחנו פועלים. 

גישה טיפולית זו מבוססת על הפסיכואנליזה, שאמנם עברה שינויים עצומים מאז ימיו של פרויד, אך היא עדין מבוססת על עקרונות יסוד דומים ובהם:

א. ההנחה כי לפחות חלק מן העולם הנפשי שלנו הוא לא מודע וכי דווקא החלקים הלא מודעים הם שקובעים את הפעולות, התגובות וההתנהגויות שלנו, איתן קשה לנו להסתדר ושאותן אנו רוצים לשנות בטיפול.

ב. ההנחה כי להתפתחות הנפשית כבר מגיל הילדות המוקדם, עם האירועים המשמעותיים שעברנו, גם אלו שקרו לפני זמן רב (בעבר), יש משמעות בחיי הנפש הבוגרים (בהווה), כך שהמקומות בהם נותרו צלקות, המקומות בהם נותר כאב, מתממשים שוב ושוב ביחסים הבין אישיים ובתפיסה העצמית בחיים הבוגרים.

טיפול זה הוא הטיפול המתאים כאשר יש תחושה שדברים שלא היית רוצים שיקרו לך חוזרים שוב ושוב ואתה מבין שזה לא רק Bad luck. זאת משום שמנגנוני הנפש הלא מודעים שלנו נוטים "לשחזר" מצבים רגשיים, גם אם מדובר בדבר מה הפוגע ומזיק לנו, משום שכך אנו מכירים זאת, זאת במיוחד כשמדובר בקשרים קרובים או אינטימיים. לכן נפוץ לראות, למשל, חזרה על דפוס קשר זוגי שאינו מתאים ונוטה לאכזב, או חזרה על בחירות דומות בקומוניקציה עם בני משפחה ושותפים לעבודה.

בשיטת טיפול זו, על מנת להגיע לשינוי הפנימי, מומלץ על פגישה טיפולית אחת לשבוע, לפחות, וזאת למשך תקופה ממושכת. במקרים מסוימים ניתן ליישם עקרונות שיטת טיפול זו גם בטיפולים ממוקדים ומוגבלים בזמן. העקרונות של גישה זו הם בעלי משמעות גם בטיפולים קבוצתיים.

חש שהדברים מדברים אליך? מרגיש שהיית רוצה בשינוי פנימי?

פנה אלינו על מנת שנוכל לעזור גם לך!