--
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש בניהול ד"ר גיא אור
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש
בניהול ד"ר גיא אור
לעזרה חייגו 03-6206417
מכון האבחון מתמחה במתן חוות דעת פסיכיאטריות, אבחון פסיכו-דיאגנוסטי ואבחון נוירו-פסיכולוגי – זאת בשאלות משפטיות וקליניות כאחד.

השירותים הניתנים במכון האבחון כוללים:

חוות דעת פסיכיאטרית:
חוות דעת פסיכיאטרית יכולה להידרש במשפט האזרחי במקרים של תביעת פיצויים בגין נכות נפשית שנגרמה עקב תאונה או גורם אחר, במקרים בהם עולה שאלה של מסוגלות סביב מתן צוואה, קביעת צורך באפוטרופסות ועוד.
חוות דעת פסיכיאטרית יכולה להידרש גם במשפט הפלילי בנוגע לשאלות של מסוגלות לעמידה לדין, אחריות פלילית, או בנושאים הנוגעים לעונש ומשמעותו עבור הנאשם.

אבחון פסיכו-דיאגנוסטי:
האבחון הפסיכו-דיאגנוסטי מיועד לענות על שאלות של יכולות אישיותיות, רמת משכל (IQ), התאמה לטיפול פסיכותרפוייטי ויכולות תפקוד במצבים שונים. 

אבחון להפרעות קשב וריכוז, באמצעות מערכת ה-BRC:
אבחון ה-BRC נועד לאתר הפרעת קשב וריכוז ולקויות קוגניטיביות אחרות. מערכת ה-BRC היא מערכת ממוחשבת לאבחון נוירו קוגניטיבי. הדוחות המתקבלים מספקים אבחנה מדויקת ומקיפה של היכולות והקשיים של הפרט ומאפשרים קבלת החלטות לגבי אופן הטיפול האופטימלי. בשלב הזה האבחון מתבצע במבוגרים בלבד, בקרוב יתבצע האבחון גם באוכלוסיית הילדים והנוער. 

אבחון נוירו-פסיכולוגי:
האבחון הנוירו-פסיכולוגי נועד לבחון את התפקודים המוחיים הקוגניטיביים וביניהם: אינטליגנציה, קשב, זיכרון, יכולות למידה, תפקודים מנהליים, יכולת פסיכו-מוטורית ועוד. אבחון זה מתאים במצבים של חשד להפרעות קשב,  קשיי זיכרון, קשיי למידה, של פגיעה מוחית בעקבות תאונה, או במצבים אחרים של חשד לפגיעה בתפקודים המוחיים.