--
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש בניהול ד"ר גיא אור
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש
בניהול ד"ר גיא אור
לעזרה חייגו 03-6206417
טיפול פסיכולוגי - שיקומי הוא טיפול המוקדש לעזרה לאנשים המתמודדים עם השפעות של מוגבלות. המוגבלות יכולה להיות קשורה להגבלה בתפקוד הפיזי, התפיסתי, הקוגניטיבי או הנפשי-רגשי, מוגבלות הפוגעת ביכולתו של אדם לעבוד, ללמוד, לתפקד ולהתמודד עם מחוייבויות אישיות או משפחתיות, לקיים מערכות יחסים או להשתתף בפעילויות פנאי.

מצבים המובילים למוגבלות יכולים לנבוע מפגיעה גופנית קשה ונכות, כמו במצבים של: פגיעות חוט שדרה, חבלות מוחיות, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, מחלת פרקינסון, מחלת הסרטן, קטיעות, פציעות אורתופדיות, מחלות ריאומטולוגיות, אי ספיקת כליות וצורך בדיאליזה ועוד.

גם מחלות נפש גורמות למגבלה תפקודית ניכרת.

אך יתכנו מצבים קלים יותר בהם עדיין יש מגבלה משמעותית לתפקוד כגון: לקויות למידה, הפרעות קשב, חבלות ראש קלות, לקויות ראיה ושמיעה וסינדרומים של כאב.

הטיפול השיקומי מסייע לאדם להסתגל למוגבלות, לשפר את תחושת המסוגלות העצמית ואת דימויו ובטחונו העצמי, לשפר את איכות חייו ולהשיג את מטרותיו האישיות, ותוך כך להשיב את תחושת השייכות, התרומה, הערך וההשתתפות המשמעותית בעולם. כל זאת נעשה בעזרת יישום מגוון רחב של סוגי התערבויות פסיכולוגיות, בהן פסיכודינמיות, התנהגותיות-קוגניטיביות, נוירופסיכולוגיות ושיקומיות ספציפיות, הכוללות בין השאר הקניית אסטרטגיות פיצוי שונות להתמודדות עם המוגבלות.

במכון הפסיכותרפיה במרכז אביב עובדים פסיכולוגים שיקומיים וקליניים מומחים בעלי ניסיון רב בעבודה טיפולית שיקומית. בתחום זה מספק המכון שירותים גם לאגף השיקום במשרד הביטחון.

נפצעת? חלית? עברת תאונה? קשה לך לתפקד?

פנה אלינו בהקדם כדי שנוכל לעזור גם לך!