--
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש בניהול ד"ר גיא אור
מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש
בניהול ד"ר גיא אור
לעזרה חייגו 03-6206417
הורים רבים חווים קשיים עם ילדיהם במהלך החיים. קשיים אלו יכולים להופיע על רקע משברים נקודתיים, או במסגרת שלבי התפתחות שונים, מהינקות ועד לבגרות, עמם הילד מתמודד. מצבים אלו הם פעמים רבות רצופי אתגרים (למשל המעבר לכיתה א' או גיל ההתבגרות) הן עבור הילד והן עבור ההורה, מה שיכול לעורר התרגשות ושמחה, אך גם, לעיתים, תחושות של חוסר אונים וחרדה.

הדרכת הורים היא התערבות שמטרתה לסייע להורים להבין את מקור הקשיים של הילד ולחזק את כישורי ההורות של ההורים, תוך שיפור היחסים בין ההורים לילד, שיפור התקשורת וההתנהלות היום יומית וסיוע לילד לעבור טוב את האתגרים העומדים בפניו. הדרכת ההורים ב'מרכז אביב' נעשית בגישה מערכתית, השמה דגש על מתן מקום להורים כגורם משמעותי (ושיקום הסמכות ההורית כשהדבר נדרש), מה שלרוב שפר את יכולתם ל ההורים להוות מקור תמיכה וביטחון לילידם.

זאת, תוך הקניית מיומנויות שימושיות והרחבת ארגז הכלים להתמודדות ההורית עם מצבי חיים שונים. הגישה המערכתית להדרכת ההורים מתחשבת במספר גורמים היכולים לחבור יחדיו בהבנה ובשיפור של היחסים במשפחה, לרבות גורמי הקשר וסביבה ומאפיינים פסיכולוגיים הן של הילד והן של ההורה. הדרכת ההורים ב'מרכז אביב' נעשית על ידי פסיכולוגים קליניים מומחים, פסיכולוגים חינוכיים מומחים ועובדים סוציאליים קליניים בעלי ניסיון רב בטיפול בילדים ובהדרכת הורים.

זקוקים לעזרה עם הילדים? פנו אלינו עוד היום כדי שנוכל לעזור גם לכם!