תפריט
 

חדשות
 

כתובתנו:
רח' אחוזת בית 3 תל אביב
(כניסה ימנית, קומה שניה)


03-6206417
office@avivclinic.co.il

מפת הגעה - לחצו כאן.

_________________

 

       

מכון האבחון

מרכז אביב הוא מרכז לטיפול, יעוץ ואבחון בתחומי הנפש וההתנהגות. חזונו של מרכז אביב הוא שילוב אינטגרטיבי של העמדה הפסיכולוגית-פסיכואנליטית עם העמדה הרפואית-מחקרית - הן כמודל חשיבה והן כמודל עבודה, מתוך מטרה להביא למפגש ולהפריה הדדית בין גישות רפואיות מתקדמות (העוסקות בעיקר באבחנה, בסימפטום ובטיפול הממוקד) לבין תפישות טיפול פסיכולוגיות תהליכיות, מעמיקות ועכשוויות המבוססות על חשיבה פסיכואנליטית והנוגעות לאדם, לשלם ולהוויה.

מנהל המרכז, ד"ר גיא אור (MD), פסיכיאטר מומחה ופסיכואנליטיקאי, חבר בחברה הפסיכואנליטית הישראלית והבין לאומית (IPA) , מלמד ומדריך בתוכניות ומסגרות שונות, בהן: בי"ח אברבנאל, המכון הפסיכואנליטי ו'רוח אדם', לשעבר מנהל מחלקת אשפוז יום פסיכיאטרי בבי"ח תל השומר.

המטפלים והמאבחנים במרכז אביב הם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים אשר צברו ניסיון רב במרכזים מובילים בבריאות הנפש בארץ.

מכון האבחון מתמחה במתן חוות דעת פסיכיאטריות, אבחון פסיכו-דיאגנוסטי ואבחון נוירו-פסיכולוגי – זאת בשאלות משפטיות וקליניות כאחד.

השירותים הניתנים במכון האבחון כוללים:

חוות דעת פסיכיאטרית:

חוות דעת פסיכיאטרית יכולה להידרש במשפט האזרחי במקרים של תביעת פיצויים בגין נכות נפשית שנגרמה עקב תאונה או גורם אחר, במקרים בהם עולה שאלה של מסוגלות סביב מתן צוואה, קביעת צורך באפוטרופסות ועוד.
חוות דעת פסיכיאטרית יכולה להידרש גם במשפט הפלילי בנוגע לשאלות של מסוגלות לעמידה לדין, אחריות פלילית, או בנושאים הנוגעים לעונש ומשמעותו עבור הנאשם.

אבחון פסיכו-דיאגנוסטי:
האבחון הפסיכו-דיאגנוסטי מיועד לענות על שאלות של יכולות אישיותיות, רמת משכל (IQ), התאמה לטיפול פסיכותרפוייטי ויכולות תפקוד במצבים שונים. 

אבחון פסיכו דידקטי:
האבחון הפסיכו-דידקטי מיועד לאבחון יכולות ולקויות למידה ונועד לסייע באבחון קשיי התמודדות והסתגלות לבית הספר בילדים ונוער. האבחון מועבר על ידי פסיכולוג חינוכי מומחה בעל ניסיון בתחום זה. 

אבחון להפרעות קשב וריכוז, באמצעות מערכת ה-BRC:
אבחון ה-BRC נועד לאתר הפרעת קשב וריכוז ולקויות קוגניטיביות אחרות. מערכת ה-BRC היא מערכת ממוחשבת לאבחון נוירו קוגניטיבי. הדוחות המתקבלים מספקים אבחנה מדויקת ומקיפה של היכולות והקשיים של הפרט ומאפשרים קבלת החלטות לגבי אופן הטיפול האופטימלי. בשלב הזה האבחון מתבצע במבוגרים בלבד, בקרוב יתבצע האבחון גם באוכלוסיית הילדים והנוער. 


אבחון נוירו-פסיכולוגי:
האבחון הנוירו-פסיכולוגי נועד לבחון את התפקודים המוחיים הקוגניטיביים וביניהם: אינטליגנציה, קשב, זיכרון, יכולות למידה, תפקודים מנהליים, יכולת פסיכו-מוטורית ועוד. אבחון זה מתאים במצבים של חשד להפרעות קשב,  קשיי זיכרון, קשיי למידה, של פגיעה מוחית בעקבות תאונה, או במצבים אחרים של חשד לפגיעה בתפקודים המוחיים.

חוות דעת
פסיכיאטרית
  נכות נפשית
בעקבות תאונה או מחלה 
  אחריות פלילית   כשירות לעמוד לדין
אבחון פסיכולוגי
(פסיכודיאגנוסטי) 
  אבחון נוירופסיכולוגי    הפרעות קשב וריכוז   BRC
זעזוע מוח
post concussion
  מסוגלות למתן צוואה        
(בכניסה ממכשירי טלפון חכם - לחצו על המספר להתקשרות)


03-6206417


שלחו לנו דוא"ל