תפריט
 

חדשות
 

כתובתנו:
רח' אחוזת בית 3 תל אביב
(כניסה ימנית, קומה שניה)


03-6206417
office@avivclinic.co.il

מפת הגעה - לחצו כאן.

_________________

 

       

כשירות לעמוד לדין

שאלת הכשירות עולה במספר לא מבוטל של מצבים בהם: כשירות לעמוד לדין, כשירות של אדם לדאוג לענייניו (בשאלה של אפוטרופסות), כשירות לתת צוואה, כשירות להחזיק ברישיון נהיגה  ועוד. 

כשירותו של נאשם לעמוד לדין נוגעת להנחת יסוד במשפט הפלילי לפיה אין מקום לנהל הליך פלילי כנגד אדם שבשל מחלתו הנפשית או לקותו השכלית אינו מסוגל להתגונן כראוי נגד האישומים בהם הוא מואשם, אינו מסוגל להבין את מהות הליכי המשפט, אינו מסוגל להבין את מצבו, את העדויות נגדו, ואינו מסוגל ולהסתייע בעורך דין שיפעל בשמו (אם כי אין הכוונה כי יוכל לנהל את ההגנה במשפט באופן עצמאי ואין הכוונה כי יבין את כל פרטי ההליך).

ההגדרה של חולה נפש בלשון החוק כוונתה חולה במחלה פסיכוטית בגינה נגרמת פגיעה משמעותית בבוחן המציאות.

על כן, במבחן הפסיקה, עולה כי על מנת לקבוע שאדם אינו כשיר לעמוד לדין עליו להיות במצב בו בשל מחלת הנפש שלו, דהיינו המחלה הפסיכוטית, פגוע בוחן המציאות שלו כך שאינו מבין את ההליך המשפטי ואינו יכול להיעזר בעורך דין. זהו מצב של תחלואה נפשית קיצונית, שגם בסובלים ממחלות נפש כרוניות מופיע בעת של משבר פסיכוטי חריף.

במכון האבחון במרכז אביב פסיכיאטרים ופסיכולוגים מומחים העוסקים באבחון ומתן חוות דעת בתחום הפלילי. מכון האבחון במרכז אביב הוא גם ספק שירותים של הסנגוריה הציבורית.

זקוק לחוות דעת בתחום הפלילי?

פנה אלינו על מנת שנוכל לעזור גם לך!

 
 

(בכניסה ממכשירי טלפון חכם - לחצו על המספר להתקשרות)


03-6206417


שלחו לנו דוא"ל