תפריט
 

חדשות
 

כתובתנו:
רח' אחוזת בית 3 תל אביב
(כניסה ימנית, קומה שניה)


03-6206417
office@avivclinic.co.il

מפת הגעה - לחצו כאן.

_________________

 

       

טיפול בילדים ובמתבגרים

טיפול בילדים

מרכז אביב מציע טיפול פסיכולוגי בילדים הסובלים מפחדים וחרדות, דיכאון, התקפי זעם, בעיות התנהגות וקשיי משמעת, קשיים בביטחון העצמי, קשיים חברתיים, קשיים לימודיים, הרטבה, כאבים גופניים ללא סיבה רפואית... ועוד.

כל אחת מן המצוקות הללו מהווה איתות מצד הילד לסביבתו על משהו שאינו כשורה אך הוא איננו מצליח לבטא זאת באופן מילולי. הטיפול הפסיכולוגי נועד לאתר ולהבין את הגורמים להתהוות סימפטומים, לעזור לילד לבטא את מצוקותיו בדרכים תואמות יותר ולהעצים את כוחות ההתמודדות שלו.

במקרים רבים הטיפול בילד ילווה בהדרכת הורים שתכליתה לסייע להורים להבין את מקור הקשיים של בנם או ביתם וכך לאפשר להם לשפר את יחסי הילד/ה עם עצמו/ה, עם הוריו וסביבתו.

 

טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות הנחשב לשלב הקשה והסוער ביותר בתהליך ההתפתחות של האדם מציב אתגר רציני בפני המתבגר עצמו ובפני סביבתו הקרובה.

ההאצה האופיינית לגיל זה בהתפתחות הפיזית המינית והקוגניטיבית מעוררת במתבגר/ת מתח רב, חרדה ואף אשמה. מלבד המטלות ההתפתחותיות הללו, המתבגר/ת נתון ללחצים מצד בני גילו, נאבק בחיבוטים סביב הערכה עצמית, מתמודד עם הפיתוי להתנסות באלכוהול וסמים ועומד בפתחן של התנסויות מיניות המעוררות בו/בה התרגשות רבה אך גם פחדים וחששות. השילוב המורכב של המישור ההתפתחותי המישור הנפשי והמישור החברתי-סביבתי עלול להוות במקרים רבים מכשול בצליחת גיל ההתבגרות וכניסה נאותה לעולם המבוגר. מכשול זה עלול ללבוש צורה של דיכאון, הפרעות אכילה, ירידה בלימודים, הסתגרות חברתית, התנהגות מרדנית ופורקת עול.. ועוד.

הטיפול במתבגר/ת מעניק תמיכה רגשית ומסייע בפתירת קונפליקטים עם אנשים. הוא מאפשר למתבגר/ת להבין את רגשותיו ומצוקותיו ומעודד אותו/אותה להתנסות בפתרונות חדשים לבעיות ישנות. מטרות הטיפול עשויות להיות ספציפיות (למשל שינוי התהגות, שיפור יחסים עם משפחה וחברים) או כלליות יותר (למשל הורדת מפלס החרדה, העלאת הערך והביטחון העצמיים).

 

 פנו אלינו עוד היום, כדי שנוכל לעזור גם לכם!

(בכניסה ממכשירי טלפון חכם - לחצו על המספר להתקשרות)


03-6206417


שלחו לנו דוא"ל