תפריט
 

חדשות
 

כתובתנו:
רח' אחוזת בית 3 תל אביב
(כניסה ימנית, קומה שניה)


03-6206417
office@avivclinic.co.il

מפת הגעה - לחצו כאן.

_________________

 

       

המכון לפסיכותרפיה

הגישה הטיפולית של המכון לפסיכותרפיה במרכז אביב היא ביסודה פסיכותרפיה פסיכואנליטית-דינאמית, הגם שמטפלי המכון לפסיכותרפיה מנוסים גם בגישות טיפול ממוקדות הנדרשות מעת לעת, לפי הצורך. פסיכותרפיה פסיכואנליטית – דינאמית היא גישה מרכזית בפסיכותרפיה (רוב הפסיכולוגים בארץ מכירים אותה היטב, פועלים בתחומה, וחוזרים ומשתלמים בה), לפיה הקשיים או התסמינים הנפשיים מהם סובל אדם נובעים מאירועים וחוויות פוצעות שנצרבו בו במהלך השנים, בילדותו ובבגרותו, וכי מה שמקשה על האדם הסובל הוא בעיקר ההתארגנות ההגנתית של נפשו כנגד חוויות אלה. ביטויים נפוצים של התארגנות הגנתית זו הם תחושת חוסר ביטחון וקושי לתת אמון, תחושה של קושי במימוש אישי, עייפות, ריחוק, שעמום, תחושת חוסר טעם והסתגרות, תחושת כעס ואכזבה, וכן גם שורה ארוכה של תסמינים נפשיים בהם דיכאון, חרדות, תסמינים פסיכוסומאטיים ועוד.

ברור כי גם למערך הגנטי, לקונסטיטוציה יש משמעות בחייו הנפשיים של אדם, וישנם טיפולים פסיכולוגיים ממוקדים כמו גם תרופות פסיכיאטריות היכולים להביא להפגה או להקלה של התסמינים והסבל. אולם לטיפול הפסיכולוגי הפסיכואנליטי – הדינאמי יש הכוח לפעול על מהות הסימפטום ועל מהות הסבל הנפשי ולהביא כך לשינוי פנימי.

הטיפולים במרכז אביב מקיפים מגוון רחב של בעיות וקשיים, בהן החל מבעיות חיים נפוצות כגון קושי ביצירת קשר זוגי ו/או שמירה עליו כמספק, דימוי עצמי נמוך, קשיים במימוש עצמי, קונפליקטים לגבי המיניות והזהות המינית, קשיים בהתמודדות עם מצבי לחץ ובעיות בהסתגלות לשלבי חיים שונים; דרך הפרעות נפשיות שונות בהן הפרעות מצב רוח, הפרעות חרדה, הפרעות אישיות, הפרעות קשב, התמכרויות, פרברסיות, והפרעות פסיכוסומאטיות וכן גם בהפרעות בעקבות פגיעות ראש, שיקום והתמודדות עם נכות, והתמודדות עם משבר, שכול וטראומה.

המרכז מציע טיפולים אלה למבוגרים, מתבגרים וילדים.

מנהל המרכז והמכון לפסיכותרפיה: ד"ר גיא אור הוא פסיכיאטר מומחה ופסיכואנליטיקאי, חבר בחברה הפסיכואנליטית הישראלית והבין לאומית, יועץ ומדריך של הצוותים המקצועיים בבי"ח אברבנאל, מלמד ומדריך במסגרות הכשרה שונות בפסיכותרפיה בהן: תוכנית ההכשרה התלת שנתית ללימודי פסיכולוגיית העצמי, מרכז ויניקוט ותוכנית 'התקרבות' של החברה הפסיכואנליטית, מעביר קורס בשם 'התהוות הפסיכואנליטיקאי' במסגרת המכון הפסיכואנליטי בירושלים וחבר סגל 'רוח אדם'. צוות המטפלים כולל: פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים, עובדים סוציאליים קליניים ופסיכיאטרים (עם הכשרה וניסיון בפסיכותרפיה).  

פסיכותרפיה דינאמית (פסיכואנליטית)   טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT)   אימון נוירופסיכולוגי – טיפול בהפרעות קשב   טיפול פסיכולוגי שיקומי
חרדה - טיפול פסיכולוגי   דיכאון - טיפול פסיכולוגי   פוסט טראומה (PTSD)   משבר נפשי
הדרכת הורים   פסיכותרפיה
שאלות ותשובות
  טיפול פסיכולוגי
בילדים
  טיפול פסיכולוגי
במתבגרים
 

עוד במכון לפסיכותרפיה:
סטודנט? אצלנו תקבל הנחה מיוחדת!!!

(בכניסה ממכשירי טלפון חכם - לחצו על המספר להתקשרות)


03-6206417


שלחו לנו דוא"ל