תפריט
 

חדשות
 

כתובתנו:
רח' אחוזת בית 3 תל אביב
(כניסה ימנית, קומה שניה)


03-6206417
office@avivclinic.co.il

מפת הגעה - לחצו כאן.

_________________

 

       

הדרכת הורים

הורים רבים חווים קשיים עם ילדיהם במהלך החיים. קשיים אלו יכולים להופיע על רקע משברים נקודתיים, או במסגרת שלבי התפתחות שונים, מהינקות ועד לבגרות, עמם הילד מתמודד. מצבים אלו הם פעמים רבות רצופי אתגרים (למשל המעבר לכיתה א' או גיל ההתבגרות) הן עבור הילד והן עבור ההורה, מה שיכול לעורר התרגשות ושמחה, אך גם, לעיתים, תחושות של חוסר אונים וחרדה.
 

הדרכת הורים היא התערבות שמטרתה לסייע להורים להבין את מקור הקשיים של הילד ולחזק את כישורי ההורות של ההורים, תוך שיפור היחסים בין ההורים לילד, שיפור התקשורת וההתנהלות היום יומית וסיוע לילד לעבור טוב את האתגרים העומדים בפניו. הדרכת ההורים ב'מרכז אביב' נעשית בגישה מערכתית, השמה דגש על מתן מקום להורים כגורם משמעותי (ושיקום הסמכות ההורית כשהדבר נדרש), מה שלרוב שפר את יכולתם ל ההורים להוות מקור תמיכה וביטחון לילידם.

זאת, תוך הקניית מיומנויות שימושיות והרחבת ארגז הכלים להתמודדות ההורית עם מצבי חיים שונים. הגישה המערכתית להדרכת ההורים מתחשבת במספר גורמים היכולים לחבור יחדיו בהבנה ובשיפור של היחסים במשפחה, לרבות גורמי הקשר וסביבה ומאפיינים פסיכולוגיים הן של הילד והן של ההורה. הדרכת ההורים ב'מרכז אביב' נעשית על ידי פסיכולוגים קליניים מומחים, פסיכולוגים חינוכיים מומחים ועובדים סוציאליים קליניים בעלי ניסיון רב בטיפול בילדים ובהדרכת הורים.

זקוקים לעזרה עם הילדים? פנו אלינו עוד היום כדי שנוכל לעזור גם לכם! 

(בכניסה ממכשירי טלפון חכם - לחצו על המספר להתקשרות)


03-6206417


שלחו לנו דוא"ל